Prizorišče konference bo:
Osnovna šola Toma Brejca, Šutna 39, 1241 Kamnik, Slovenija

Kamnik – Mesto Kamnik je v pisnih virih prvič omenjeno leta 1229, mestna gradova pa še prej. Posebnost mesta je izredno bogata frančiškanska knjižnica z okoli 10.000 knjigami in zvezki, natisnjenimi pred koncem 18. stoletja. Najlepšo ulico v mestu, Šutno, krasijo značilni izveski in druga obrtna znamenja, ki pričajo o živahni obrtni dejavnosti, ki je skozi zgodovino v mestu pustila svoj pečat. Raziščite mesto in okolico: čudovito Veliko planino, dolino Kamniške Bistrice, Arboretum Volčji Potok, Terme Snovik in druge prelepe zanimive kraje.

Šola – Osnovno šolo Toma Brejca trenutno obiskuje nekaj več kot 600 učencev in učenk starih od 6 do 15 let. Prvotno zgradbo so začeli graditi leta 1939. Leta 1963 so šolo poimenovali po politiku in pesniku Tomu Brejcu (1904–1964). V šolskem letu 2012/13 so se učenci in učitelji iz zgradbe umaknili in se začasno preselili na šest lokacij v Kamniku in okolici. Začela se je namreč prenova šole, ki je svoja vrata ponovno odprla februarja 2014 kot ena tehnološko najbolj dovršenih šol v Sloveniji.